La o cafea de vorba > De prin lume adunate

HOBBY-uri

(1/2) > >>

Pamico:
Hobby-uri
Hobby-uri la care nici nu te-ai gandi ! Topic dedicat celor care au diverse pasiuni !

vlavi:
Cineva, pe un alt forum spunea despre hobby-uri ca ele sunt viciii îmbracate în alte haine. Îti provoaca placere si le practici fara sa tii seama de cei din jur.
Posibil, nu-mi fac asemeane socoteli, dar stiu sigur ca rar întâlnesti un om care sa nu aiba "pasarelele" sale legate de câte un hobby.
Eu fiind o sedentara prin convingere, mi-am ales totdeauna hobbyuri care pot fi desfasurate din pozitia clasica, stând în fund.
Ultima mea placere e quillingul, o arta straveche, ajunsa la mare voga pe la curtile împaratesti ale Frantei, Spaniei, asimilata si pe la noi de o vreme încoace.
Quilling-ul  consta în rularea unor benzi de hârtie spre a obtine forme diferite, care lipite împreuna pot crea modele decorative. Fâsia de hârtie este înfasurata în jurul unui ac pentru a crea o forma de bobina de baza. Ea este lipita la vârf  si aranjata în diferite pozitii pentru a forma flori, frunze, si diferite modele ornamentale.

Uite... cam asa am început eu.

Pamico:
You are not allowed to view links. Register or LoginCineva, pe un alt forum spunea despre hobby-uri c? ele sunt vicii îmbr?cate în alte haine. Î?i provoac? pl?cere ?i le practici f?r? s? ?ii seama de cei din jur.
Posibil, nu-mi fac asemeane socoteli, dar ?tiu sigur c? rar întâlne?ti un om care s? nu aib? "p?s?relele" sale legate de câte un hobby.
Eu fiind o sedentar? prin convingere, mi-am ales totdeauna hobbyuri care pot fi desf??urate din pozi?ia clasic?, stând în fund.
Ultima mea pl?cere e quillingul, o art? str?veche, ajuns? la mare vog? pe la cur?ile împ?r?te?ti ale Fran?ei, Spaniei, asimilat? ?i pe la noi de o vreme încoace.
Quilling-ul  const? în rularea unor benzi de hârtie spre a ob?ine forme diferite, care lipite împreun? pot crea modele decorative. Fâ?ia de hârtie este înf??urat? în jurul unui ac pentru a crea o form? de bobin? de baz?. Ea este lipit? la vârf  si aranjat? în diferite pozi?ii pentru a forma flori, frunze, ?i diferite modele ornamentale.
--- End quote ---

Foarte frumos ! Mare rabdare trebuie sa ai, ma ia cu fiori cand mai uit cata munca e acolo !    O0   O0

vlavi:
Ieri am mai lucrat ceva. Nu se vede prea bine, poze de tot râsul, dar sper sa va placa ideea.

Pamico:
You are not allowed to view links. Register or LoginIeri am mai lucrat ceva. Nu se vede prea bine, poze de tot râsul, dar sper s? v? plac? ideea.

--- End quote ---

O0  O0 Foarte frumos !

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 
Go to full version
Mobile View