Categorie General > Stiri Locale

Haos în hipermarket la Craiova

(1/1)

Pamico:
Haos în hipermarket la Craiova. Peste 6.000 de persoane s-au înghesuit pentru a prinde cele mai mici pre?uri !

Peste 6.000 de persoane s-au înghesuit la promo?iile oferite de dou? hipermarket-uri din municipiul Craiova, oamenii cump?rând în special fructe ?i legume a c?ror pre?uri au fost mai mici cu 50 la sut?.

Craiovenii au venit, în noaptea de miercuri spre joi, la cele dou? centre comerciale situate pe Bulevardul Calea Bucure?ti ?i în cartierul Craiovi?a Nou?, fiind l?sa?i s? intre în serii de câte 300 de persoane.

Oamenii au cump?rat, în primul rând, fructe ?i legume, reduse cu 50 la sut?. Astfel, un sac de cartofi de zece kilograme costa 3,8 lei, iar un kilogram de portocale a putut fi cump?rat cu 1,5 lei.

Potrivit purt?torului de cuvânt al Inspectoratului de Poli?ie al Jude?ului Dolj, agent Amelia C?pr?rin, aproximativ 50 de poli?i?ti ?i jandarmi au asigurat liuni?tea ?i ordinea public?.

Oamenii au m?rturisit c? ?i-au f?cut provizii pentru s?rb?tori.

"Am auzit c? sunt reduceri de pân? la 50 la sut? la unele produse ?i am venit s? v?d. Am luat tot ce am g?sit pe rafturi, dar la reducere, ?i am cheltuit 300 de lei. În mod normal ar fi trebuit s? scot din buzunar cel pu?in 500 de lei", a spus o femeie.

"Pentru asigurarea lini?tii ?i ordinii publice au fost prezen?i la cele dou? magazine aproximativ 30 de poli?i?ti, de la ordine public? ?i serviciul rutier ?i 20 de jandarmi, precum ?i elevi ai ?colilor de poli?ie", a declarat, joi, agentul Amelia C?pr?rin.

Ea a precizat c?, pân? în prezent nu au fost raportate furturi sau alte incidente.

sursa: You are not allowed to view links. Register or Login

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View