Categorie General > Stiri Internationale

Un SECRET MURDAR ?inut sub pre? în armata american?

(1/1)

Pamico:
Un SECRET MURDAR ?inut sub pre? în armata american? iese la iveal? în toat? groz?via lui odat? cu lansarea documentarului "R?zboiul invizibil".

"M-a lovit în cap, am c?zut la p?mânt ?i..." M?rturiile CUTREMUR?TOARE ale femeilor VIOLATE de colegii lor solda?i.

You are not allowed to view links. Register or Login

"În cea mai puternic? ?i mai avansat? organiza??ie militar? din istoria omenirii, se poart? un r?zboi ascuns.... Un r?zboi pe care armata îl pierde".. A?a începe trailerul documentarului "The Invisible War" difuzat în acest sfâr?it de s?pt?mân? la festivalul Sundance, un film despre abuzurile sexuale ?i violurile c?rora le sunt victime femeile din armata american?.

Documentarul con?ine m?rturiile devastatoare ale victimelor:
"Fiecare zi a fost altfel din clipa în care am fost violat?", spune una dintre acestea, iar alta poveste?te cum a fost lovit? în cap, ?i-a pierdut cuno?tin?a, iar apoi s-a petruct totul...
"Îmi amintesc cum st?team sprijinit? de un dulap ?i m? întrebam CE S-A ÎNTÂMPLAT", î?i aminte?te o a treia victim?, în vreme ce alta spune, plângând, cum la o lun? dup? viol a aflat c? e îns?rcinat?.
Despre abuzurile sexuale din armata american? se vorbe?te, dar mai degrab? ?optit, de aproape un deceniu. Documentarul de la Sundance a adus îns? brusc problema în centrul aten?iei.

Iat? câteva dintre m?rturiile acestor femei abuzate sexual:

sursa: libertatea.ro

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View