Currently:
  • O imagine emotionanta 5 1

Lumea Animalelor > Discutii & Articole

O imagine emotionanta

(1/1)

Pamico:
O imagine emotionanta

Fotograful Marac Andrev Kolodzinski a surprins o vidr? care pare c? se roag?. Acesta a stat dou? ore în apa înghe?at? de la gr?dina zoologic? din Whipsande, Bedforshire, din Marea Britanie, înainte de a surprinde acest moment divin, potrivit Daily Mail.

You are not allowed to view links. Register or Login

Marac Andrev Kolodzinski, în vârst? de 49 de ani, este fotograf de peste 20 de ani, dar a spus c? niciodat? nu a surprins un astfel de moment cu o înc?rc?tur? atât de puternic?.

"Nu po?i surprinde astfel de imagini din întâmplare. A trebuit s? stau prin zon?, s? m? plimb pentru a vedea ce se întâmpl? ?i s? surprind momentul potrivit. În gr?dina zoologic? este un ?an? cu ap?, special amenajat pentru aceste animale. Vidra imortalizat? fugea cu o pietricic? sub bra?ele sale, în momentul în care a fost surprins? de o alt? vidr? care a s?rit din ap?. Atunci ?i- a aruncat piatra în aer", a declarat Kolodzinski.

Fotografia realizat? a atras aten?ia mai multor organiza?ii religioase, care se gândesc s? foloseasc? poza în campaniilor lor publicitare.

"Multe persoane religioase m-au sunat ?i mi-am zis c? este de fapt mâna lui Dumnezeu. Un tip din Elve?ia m-a sunat chemându-m? în ?ara lui ca s? vorbesc oamenilor despre cum m-am sim?it ?i ce am tr?it în momentul în care am imortalizat vidra", a povestit publica?iei fotograful.

Cu toate acestea, b?rbatul a refuzat toate propunerile.

Gr?dina Zoologic? Whipsnade, din Bedfordshire, este cea mai mare rezerva?ie natural? din Europa. Aici se g?sesc peste 2.955 de specii de animale.

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View