La o cafea de vorba > Fenomenul OZN

Cercetatorii au decis: Invazia extraterestra este posibila

(1/1)

Pamico:
Cercetatorii au decis: Invazia extraterestra este posibila!

„R?zboiul lumilor”, „Ziua Independen?ei” sau „Alien” nu mai sunt doar elemente de fictiune de când datele stiintifice recente sugereaza ca extraterestrii ar putea fi extrem de reali, dar nu atât de simpatici ca E.T.

Cel de-al patrulea episod al serialului „Curiosity”, programat luni, de la ora 22.00, la Discovery Channel si prezentat de actrita Michelle Rodriguez, intitulat sugestiv „Este posibila invazia extraterestra?”, dezvaluie, în urma interviurilor cu savanti, strategi militari si scriitori cunoscuti faptul ca extraterestri sunt tot mai aproape de noi.

În ultimii ani au fost semnalate tot mai des Obiecte Zbur?toare Neidentificate (OZN) deasupra mai multor ora?e ale lumii. Num?rul mare de apari?ii a dus la închiderea unor aeroporturi în China, iar ru?ii au relatat despre o piramid? uria?? care a putut fi v?zut?, pentru dou? nop?i, plutind deasupra Moscovei

Dup? un an, tot în Rusia s-a semnalat un alt eveniment neexplicat… o serie de lumini plutitoare de culoare ro?ie ?i de origine necunoscut?. Chiar ?i un nume respectat între oamenii de ?tiin??, doctorul Mazlan Othman, din cadrul Comisiei Na?iunilor Unite pentru studierea OZN, sus?ine c? de?ine dovezi halucinante care îl îndrept??esc s? cread? c? suntem tot mai aproape de o invazie extraterestr?.

Nici România nu a fost ocolit? de OZN-uri. În 2009 ?i 2010 au ap?rut specula?ii legate de apar?iile unor obiecte neidentificate în Bucure?ti, Baia-Mare, Sibiu, Cluj dar ?i în multe alte localit??i.

Ce cred românii?

La debutul seriei „Curiosity”, Discovery Channel a realizat un sondaj în cinci ??ri din sud-estul Europei pentru a afla p?rerile oamenilor despre via??, Univers, existen?a extratere?trilor ?i despre cum va ar?ta lumea în viitor.

Cifrele vorbesc de la sine. Majoritatea românilor cred în extratere?tri, dar nu ?i-au pus niciodat? problema c? ar putea fi ataca?i de ei. Doar 1,3% dintre cei intervieva?i fiind de p?rere c? „Exist? ?i ne vor cuceri planeta”.

Peste 40% din responden?i cred în existen?a extratere?trilor ?i „teoria conspira?iei”, conform c?reia omenirea a fost deja contactat? de extratere?tri, îns? acest fapt e ?inut secret. Mai mult decât atât, în România, b?rba?ii în special ?i persoanele cu vârsta peste 55 de ani consider? c? specia uman? va avea numai de câ?tigat de pe urma rela?iilor cu fiin?e de pe alte planete, în timp ce tinerii, cu vârste de pân? la 24 de ani ?i cei cu venituri mici cred într-o mai mic? m?sur? în existen?a altor fiin?e inteligente in Univers.

sursa: evz.ro

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View