Software > Stiri IT Software

YAHOO a concediat 2000 de oameni

(1/1)

Pamico:
YAHOO a concediat 2000 de oameni

Dup? vestea c? Yahoo concediaz? 2.000 de oameni din cei 14.000 care lucreaz? pentru companie, angaja?ii au început s? descrie pe internet atmosfera din ziua în care s-a f?cut anun?ul concedierii.

Este ?i cazul angajatului care a descris pe Twitter atmosfera care a cuprins compania în ziua în care au fost trimi?i acas? cei mai mul?i oameni, scrie Business Insider.

"C?l?ul este preg?tit, a venit vremea execu?iei. A?teptând inevitabilul", a scris pe re?eaua de socializare un angajat al Yahoo.

Acesta a ata?at post?rii ?i o fotografie cu afi?ul pus pe u?a biroului în care angaja?ilor le-a fost comunicat? decizia. "Aceast? înc?pere este indisponibil? între 7 diminea?a ?i 7 seara", în?tiin?a afi?ul de pe u?a s?lii de conferin?e unde au "c?zut capetele" de la Yahoo.

La scurt timp dup? încheierea ?edin?ei, angajatul a continuat s? împ?rt??easc? cu utilizatorii de pe Twitter din atmosfera care guverneaz? sediul companiei din California în preajma marilor concedieri.

"Am supravie?uit pentru a ?asea oar?. Etajul biroului meu arat? de ca ?i cum aici s-ar fi produs un masacru. Este trist s?-mi v?d colegii plecând din companie", a scris angajatul de la Yahoo pe re?eaua de socializare.

You are not allowed to view links. Register or Login

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View