Categorie General > Sport intern

Ilie Balaci, dispus sa preia stiinta

(1/1)

Pamico:
Ilie Balaci, dispus sa preia stiinta

„Minunea Blonda” spera ca fostul patron al Universitatii sa-i cedeze clubul în clipa în care va fi reprimit în competitia interna.

Prezent la meciul de old-boys de la Severin, Balaci a declarat c? a?teapt? preluarea grup?rii alb-albastre: „Mititelu mi-a zis c?-mi d? echipa, dar când a avut-o nu mi-a dat-o. Acum nu poate s?-mi dea ceva ce nu are. Dar vreau s? cred c?, atunci când va fi primit? în campionat, mi-o va da mie. Cu to?ii vrem s? fie afiliat? Universitatea, s? se reînfiin?eze forma?ia asta! E important ca echipa s? revin?, spectatorii s? revin?.”

Fosta glorie a Craiovei crede c? decizia de excludere a ?tiin?ei din orice competi?ie va fi anulat?: „M? îndoiesc c? Universitatea va r?mâne suspendat?, fiindc? nu v?d de ce. A fost sanc?ionat? pentru c? a fost federa?ia chemat? în judecat?, dar s-a demonstrat c? Universitatea n-a dat FRF în judecat?. În cazul ?sta va fi afiliat? ?i înscris? în Liga a II-a. Problema este ce se va întâmpla cu juc?torii, dac? vor reveni la Craiova, ceea ce eu nu cred. ?i nu mi se pare normal s? revin?. Atunci trebuie s? se g?seasc? o solu?ie, pentru a face rost de bani s? se poat? face alt? echip?.”

You are not allowed to view links. Register or Login

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View