Life & Style > Sanatate - Sfaturi, pareri, discutii, intrebari

Homeopatia

(1/1)

limarom:
Buna ziua.

Ma intereseaza totul despre tratamentul homeopat. Personal am urmat unul cand eram mica pentru chisturi la ovare si m-am facut bine si acum pentru chisturi la san, insa deocamdata nu da rezultate. Motivele problemelor sunt de natura homonala. Doresc sa stiu cat mai multe pareri si daca a urmat cineva un astfel de tratament si a fost eficient.

limarom:
Chiar nu stie nimeni nimic despre Homeopatie?
Personal, am incredere in tratamentul homeopat pentru ca aveam chisturi pe ovare pe la 10 ani si toti medici imi spuneai sa ma "marit" si dupa aceea la ecograf mi-au spus sa fac operatie. Dumnezeu mi-a scos in fata o persoana care mi-a recomandat acest tratament. stiu ca suna din Biblie dar chiar consider ca o forta divina a facut asta posibil, deoarece mama nu este o persoana asa de deschisa spre altfel de tratamente in afara de operatie, insa de data asta, din disperare, m-a dus la homeopat. dupa vreo 2-3 ani - in timp, fara sa ma gandesc la asta, mi-au trecut simptomele si am devenit un om normal. la ecografie nu se mai vedea nimic. mi s-a explicat ca acele chisturi apareau din cauze hormonale si ca voi avea de suferit toata viata din cauza acestui dezechilibru. cam cate femei, si nu numai, se pot lauda ca nu au mici dezechilibre hromonale? Iata o intrebare care speram sa fie mai accesibila forumistilor.
banuiesc ca sunt persoane care nu pot sa slabeasca si poate nu stiu ca in general, rezistenta la slabit se datoreaza exceselor de estrogeni. pana cand se hotaraste cineva sa vorbeasca cu mine, va pun un articol care mi s-a parut interesant.
insa motivul pt care am deschis topicul este nevoia de a afla cazuri reale si pareri ale oamenilor care chiar au trecut prin astfel de probleme sau au incercat tratamenteul homeopat pentru diverse afectiuni, chiar si simpla gripa.

You are not allowed to view links. Register or Login

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View