Monitoare-LCD OFERTA IT ► SISTEME PC - PERIFERICE IT - COMPONENTE PC Calculatoare-Craiova

Author Topic: How To: Get Windows Licence For Life  (Read 2447 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Evo.sh.

• Incepator
  • *
  • With us since: 09/08/2011
    YearsYearsYearsYearsYearsYears
How To: Get Windows Licence For Life
« on: August 14, 2011, 07:46:13 PM »
Toti oamenii care stiu cate ceva despre calculatoare si sisteme de operare pot spune ca Windows 7 a revolutionat putin industria calculatoarelor, la fel ca multe din produsele de la Windows.

Ca Windows 7 sa nu mai aiba bug'uri (  :blank: ) ( >:( ) a fost nevoie de peste 20.000 de testeri dedicati ( neangajati ai Microsoft ), care au grabit foarte mult lucrurile . Din acest motiv si pentru lansa cat mai repede Windows 8, cei de la Microsoft s'au gandit sa impuslsioneze cat mai multi oameni sa ajute cu testarile. Cum? Pur si simplu, fiecare tester ( oficial ), va primi de la Microsoft un cod unic, care le va permite sa testeze noul Windows. Prin intermediul acestui cod, cei la Windows isi vor da seama, cu mai multa usurinta cine, ce face. Inainte de lansarea oficial a ( non buguitului ) Windows 8 cu aproximativ 24 ore ( timpul poate fi modificat ), cei de la Microsoft vor rasplati cei mai activi testeri ( primii 1000 ) cu licentze gratuite pentru toate Windows'urile aparute ( si neaparute), iar pe primii 100 cei mai eficienti testeri ii vor premia cu No-Price-Ticket'uri pentru toate produsele Microsoft. Bineinteles ca un fericit castigator care isi va folosi No-Price-Ticket'ul pentru un anumit produs, a doua oara nu va mai putea cumpara acelasi produs.

Acest anunt a fost facut de catre un oficial Microsoft pe forumul oficial.

Daca aveti de gand sa ajutati la testarea noului Windows ( care nu va fi chiar un Windows complet nou, ci doar un upgrade foarte mare la Windows 7 ), eu va urez mult succes! >:D
« Last Edit: August 17, 2011, 07:56:53 PM by Pamico »

Don't let them say you ain't beautifull!                                     Fuck Google!
They ca all get fucked, just stay true to you!                            Ask Me !

Offline Mihai

• Incepator
  • *
  • With us since: 23/08/2011
    YearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: How To: Get Windows Licence For Life
« Reply #1 on: August 25, 2011, 01:39:56 AM »
Imi amintesc de vremea cand ma chemau prietenii sa le instalez NC-ul (Norton Commander) pentru ca nu se descurcau in MS DOS iar Windowsul 3.1 se gasea greu (pe vremea aia era un kit pe dischete). Consider deci ca am vazut evolutia produselor Microsoft testandu-le pe rand pe toate.
Fara doar si poate Windowsul 7 este cel mai performant si cel mai stabil dintre sistemele lor de operare.
Am chiar indoieli referitoarea la oportunitatea lansarii Windowsului 8.
Dar nu pentru asta am intervenit.
Vreau sa fac specificarea ca Windowsul 8 va avea codul scris nu numai pentru procesoarele X86 dar si pentru procesoarele ARM (Advanced RISC Machine), adica cele folosite in tabletele PC.
Acestea sunt procesoare de consum mic , cu un numar redus de instructiuni si capacitati de procesare mai mici. Deci nu este vorba de o adaptare a codului ci de o rescriere totala. Din pacate si aplicatiile vor trebui rescrise pentru acest tip de procesoare.
"Libertatea mea se opreste acolo unde incepe libertatea celuilalt"

John Stuart Mill

Offline chestiiutile

• Incepator
  • *
  • With us since: 28/08/2012
    YearsYearsYearsYearsYears
Re: How To: Get Windows Licence For Life
« Reply #2 on: August 28, 2012, 06:55:05 PM »
E normal ca noile sisteme de operare sa fie mult mai bune decat precedentele...oricum, lumea uita vechile sisteme de operare gen 98 SE sau NT.
Cred ca You are not allowed to view links. Register or Login este un You are not allowed to view links. Register or Login.