ACEST SITE ESTE DE VANZARE!
Monitoare-LCD OFERTA IT ► SISTEME PC - PERIFERICE IT - COMPONENTE PC Calculatoare-Craiova

Author Topic: Glume  (Read 14983 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
  • With us since: 02/08/2011
    YearsYearsYearsYearsYearsYears
Glume
« on: August 16, 2011, 04:40:43 PM »
O noapte cu tine !
de Eugen Lovinescu

Sunt inca in pat,
si nu-mi pot lua gindul de la tine,
de la noaptea trecuta ...
mi-as dori atit de mult
sa te strivesc la pieptul meu !

In noaptea calda, ai venit la mine pe neasteptate ...
si ceea ce s-a intamplat
a lasat in mine senzatii de neuitat.

Ai aparut de nicaieri si,
fara sa-ti fie teama sau rusine,
te-am surprins atingind trupul meu gol ...
mi-ai simtit indiferenta
si m-ai muscat fara mila,
innebunindu-ma ...
ne-am zvircolit toata noaptea intr-un joc nebunesc !

In zori am adormit in sfirsit, obosit ...

Astazi, cind m-am trezit,
te-am cautat indelung,
dar nu te-am mai gasit ...

Cearsafurile cazute de pe pat
sint singurele martore ale noptii trecute.

Pe corp am inca urmele muscaturilor tale,
ma ard si nu ma lasa sa te uit ...

In noaptea asta ma voi preface
ca dorm si te voi astepta sa apari din nou ...

Tzantzar nenorocit !!!    :o

Forum Craiova Center - stiri, divertisment, informatii utile, anunturi si multe altele" title="Forum Craiova Center - stiri, divertisment, informatii utile, anunturi si multe altele

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
Re: Glume
« Reply #1 on: August 17, 2011, 10:43:59 AM »
Sotul,plin de romantism,intra in pat si-i sopteste sotiei la ureche:
    “Sunt fara chiloti”   
Sotia:     
    “Lasa-ma sa dorm, mîine am sa-ti spal o pereche”
............
Un tip cu doua gagici la o terasa, apare chelnerul si intreaba:
-Cu ce va servim?
-O bere la tap, iar la caprele astea cate o limonada...
.............
- Mama, ce este acela orgasm?
- Nu stie mama. Intreaba-l pe tata.
.............
Doi amici, var? torid?, în barc? la pescuit, beau bere, cu lansetele la ap?, fumeaz? ni?te trabucuri, când deodat? unul din ei se opre?te ?i zice din senin:
- Auzi m?, cred c? divor?ez de nevast?-mea, nu mi-a mai vorbit de o s?pt?mân?!
-Mai, io zic s? te mai gânde?ti... femeie ca asta e mai greu de g?sit!
.............
Ion e suspectat ca l-a ucis pe vecinul lui ungur.
Ion neaga si povesteste intamplarea:
    - Pai am iesit eu afara cu o banana ca sa moara Istvan de ciuda ca el n-are si dupa aia am aruncat coaja la el in curte. No, si a iesit el afara, in curte, s-a impiedicat de coaja si a cazut in furca mea de trei ori...
.............
Canibalii au declarat greva foamei in semn de protest: un coleg de-al lor s-a otravit cu silicon!
.............
- De ce in Romania nu se face sex in institutiile publice?
- Pentru ca toti angajatii sunt rude.
.............
Un angajat la multinationala e chemat in biroul sefului.
Seful:
- Esti concediat !
Angajatul:
- Seriooooos, credeam ca sclavii se vand!
Forum Craiova Center - stiri, divertisment, informatii utile, anunturi si multe altele" title="Forum Craiova Center - stiri, divertisment, informatii utile, anunturi si multe altele

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
Ianuarie 2015
« Reply #2 on: August 17, 2011, 11:02:07 AM »
Ianuarie 2015 !   hmm:

Intr-una din zilele insorite ale lui Ianuarie 2015 un batran se apropie de intrarea in palatul Cotroceni. Se apropie de ofiterul de garda si ii spune:
- As vrea sa intru sa vorbesc cu presedintele Basescu.
Ofiterul il priveste bland pe batran si ii spune:
- Domnule, Basescu nu mai este presedinte si deci nu mai are resedinta aici.
Batranul ii spune ca e in regula si se indeparteaza incet de intrarea in Palat. A doua zi acelasi batran se indreapta catre intrarea in palatul Cotroceni si se adreseaza ofiterului de garda (acelasi din ziua precedenta):
- Domnule, asa cum v-am spus si ieri, Basescu nu mai este presedinte si deci nu mai are resedinta aici.
Batranul ii multumeste si pleaca incet spre locuinta sa. A treia zi batranul se duce din nou la intrarea in palatul Cotroceni si se adreseaza aceluiasi ofiter:
Iritat, ofiterul se incrunta usor la batran si ii spune:
- Domnule este a treia zi consecutiva cand veniti aici si cereti sa vorbiti cu Basescu. V-am spus deja ca Basescu nu mai este presedinte si deci nu mai are resedinta aici. Nu intelegeti?
- Ba inteleg foarte bine, insa nu ma mai satur sa aud asta.
Ofiterul ia pozitia de drepti, il saluta respectuos  si ii spune batranului:
- Atunci ne vedem maine, domnule! 

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
« Reply #3 on: August 23, 2011, 08:35:19 AM »
Umor   ;D

Daca este facut din flori si ma-sa e o poama, inseamna ca e vegetarian?

I: Cum recunosti un iepuras cu aripi?
R: Are un vultur in spate.

I: Cand va mai participa Romania la un Campionat Mondial de fotbal?
R: Cand il va organiza.

Cativa baieti de 15 -16 ani stau pe scaune in tramvai. O batrana langa ei, in picioare:
- Ehe, nu mai sunt cavaleri in ziua de azi.
Unul dintre baieþi:
- Cavaleri sunt, da' nu mai sunt locuri.

I: Cum se spune in engleza: sotia a luat copiii si a plecat pentru o saptamana in vizita la soacra?
R: YES!

Somnul adanc ajuta la prevenirea imbatranirii, mai ales daca dormi la volan.

Ce vor avea afisat la pompa, in 2015, benzinariile:
Fa-ti plinul si primesti cadou o masina.

Un tip isi intalneste un prieten care era bandajat peste tot, plin de vanatai, un picior rupt si avea ochii negri.
- Da' ce-ai patit? Ai ajuns sub un TIR?
- Nu. e din cauza noului meu hobby.
- Ce hobby?
- In fiecare noapte, pe la 3, sun la intamplare numere de telefon si zic "Fraiere, ia ghici, cine sunt?"
- Si?
- Saptamana asta au ghicit 3.

Noua deviza a romanului
Nu dati banii pe prostii, curve si benzinarii!

Despre pedofili se pot spune o multime de lucruri rele, dar cel putin astia conduc foarte incet in preajma scolilor.

I: Dupa ce ai muscat dintr-un mar, gasesti un vierme. Ce poate fi mai rau de atat?
R: Sa gasesti o jumatate de vierme.

Dupa 25 de ani de casatorie, intr-o zi mi-am privit sotia si i-am spus:
- Iubito, acum 25 de ani stateam cu chirie, aveam o masina ieftina, dormeam pe o canapea si ne uitam la un televizor cu ecran de 14` alb-negru, dar in fiecare noapte adormeam alaturi de o blonda sexy de 25 de ani. Acum avem o casa mare, o masina buna, un pat mare, un TV color cu plasma. Dar dorm acum cu o femeie de 50 de ani. Draga mea, cred ca avem o problema!
Sotia mea, fiind o femeie inteleapta, mi-a spus:
- Tu du-te si cauta-ti o blonda sexy de 25 de ani, ca eu ma voi ocupa ca tu sa stai din nou cu chirie, sa conduci o masina ieftina si sa dormi pe o canapea...

I?i place s? fi mângâiat?
S? fii atins ?i s? fi pip?it?
?i.. S? fi încins? Î?i place respira?ia celuilalt lâng? urechea ta? S? î?i respire pe gât sau pe fa??? Î?i place s? încerci pozi?ii noi? S? începi rece ?i s? sfâr?e?ti cald ?i transpirat?
Ia AUTOBUZUL!!!!

Tainuiti sub geana noptii,
Ea-l intreaba pe baiat:
- Cum preferi?
- Dau jos chilotii, sau guma de mestecat?

Ce ai cand seful este neamt?........Ai organizare, civilizatie!
Ce ai cand seful este evreu?.........Ai o afacere!
Ce ai cand seful este roman?.........Ai grija!

Barbatul ideal nu bea, nu fumeaza, nu se drogeaza, nu injura si nu exista.

Un tip racoleaza o tipa. O plateste si intra intr-o camera de motel unde , in timp ce tipul facea dusul de rigoare, tipa constata cu stupoare ca e in aceea perioada a lunii...
-Ce ma fac? Am primit banii...tipul e chiar dragut...as vrea si eu ...o sa sting lumina ...n-o sa-si dea seama si cand se va trezi eu voi fi demult plecata.
Zis si facut. Dupa o noapte furtunoasa, plina de sex, tipul se trezeste si linga el o balta mare de sange si tipa nicaieri...
-Am omorat-o! si se duce sa-si verifice pistolul, acesta avea toate gloantele...
-Am taiat-o cu cutitul! verifica in bucatarie cutitul, acesta fara urme de sange...
-Am taiat-o cu lama! merge in baie , verifica aparatul de barbiarit...intact. Cand ridica capul si se vede in oglinda, striga:
-AM MANCAT-O!

Ratusca plangea pe malul unui rau. plangea si repeta continuu.. "nu stiu cine sunt, nu stiu cine sunt..." Crocodilul iese si ii spune ca nu poate sa o vada asa trista si ca ii spune el cine este: - Ai un cioc portocaliu, corp mare, codita mica si dai tot timpul din ea, gatul mai lung si subtire, ai picioruse scurte si portocalii....tr...e' sa fii ratusca! - Pot si eu sa incerc sa iti spun cine esti, acum ca m-ai facut fericita si am invatat cum sa ghicesc... Crocodilul: - Eh, n-ai fost in stare sa ghicesti cine esti tu, o sa ghicesti acum cine sunt eu....hai sa vedem. Ratusca se baga in apa, se uita atent la crocodil, se baga pe sub el, se uita, mai da doua ture si iese din apa: -- Ai gura foooarte mare. ai o geaca de piele spectacol, picioare scurte...ai oua mici. . . Esti... italian!!!!
« Last Edit: August 23, 2011, 09:29:55 AM by Pamico »

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
Cam asa functioneaza sistemul capitalist
« Reply #4 on: August 25, 2011, 10:56:20 AM »
Cam asa functioneaza sistemul capitalist !   :))

Tata: Fiule, a? vrea s? fiu eu acela care o alege pe viitoarea ta so?ie.
Fiu: Nici o ?ans?
Tata: Fata la care m? gândesc, este fiica lui Bill Gates
Fiu: aaa, atunci e ok.

Tat?l merge la Bill Gates
Tata: A? vrea ca fiul meu s? se c?s?toreasc? cu fiica ta.
Bill Gates: Nici o ?ans?
Tata: Fiul meu este CEO la Banca Mondial?
Bill Gates: aa, atunci e ok.,

Tat?l merge la pre?edintele B?ncii Mondiale
Tata: A? vrea s?-l propun pe fiu meu ca CEO al B?ncii Mondiale
Presenintele: Nici o ?ans?
Tata: Fiul meu este viitorul ginere al lui Bill Gates
Pre?edintele: Aaa, atunci e ok

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
Fetele si povestile
« Reply #5 on: August 25, 2011, 11:37:38 AM »
Fetele si povestile   ;D

La 8- o duci în pat ca s?-i spui o poveste.

La 18- îi spui o poveste ca s-o duci în pat.

La 28- nu tre s?-i spui nici o poveste ca s-o duci în pat.

La 38- î?i spune ea o poveste ?i te duce în pat.

La 48- tre s?-i spui o poveste ca s? evi?i s? fii dus în pat.

La 58- stai în pat ca s? evi?i povestea ei.

La 68- dac? reu?e?ti s-o mai duci în pat, asta da poveste.

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
« Reply #6 on: September 02, 2011, 12:42:11 AM »
- Romania este  tara in care portofelul coboara cu o statie inaintea ta.

- A aloca bani pentru lupta împotriva corup?iei este ca ?i cum ai aloca vodc? pentru combaterea alcoolismului.

- Cercetarile arata ca nouazeci la suta din barbati nu stiu cum sa foloseasca un prezervativ.       
Acesti barbati se numesc ... tati.

- Fiind foarte meticulosi, englezii au statistici pe baza carora pot prezice cati oameni vor muri anul viitor.
Pe de alta parte, insa, sicilienii pot sa precizeze si cateva nume...

- Un tip se trezeste cu o mahmureala groaznica si vede scris pe perete: MAINE NU BEAU!
Slava Domnului ca nu astazi!

- Inseamna ca ai imbatranit atunci cand :
 - tot ce mai functioneaza, doare
 - ceea ce nu doare, nu functioneaza.
« Last Edit: September 02, 2011, 12:50:45 AM by Pamico »

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
« Reply #7 on: September 02, 2011, 01:02:26 AM »
Invidia

Intr-o zi, vecinul nostru de bloc si-a luat un aparat de aer conditionat. Era un zaduf ingrozitor, dar noi n-aveam aparat de aer conditionat si nici bani ca sa ne cumparam unul. Sufeream de caldura si de invidie. Aveam insa o biblioteca. Ne-am uitat in ea si am scos cugetarile lui Seneca. Am citit de acolo o pagina-doua despre bine si sensul vietii si, desi cald tot ne era, nu l-am mai invidiat pe vecin.
Ceva mai tarziu, vecinul si-a deschis un butic si a inceput sa umble imbracat la costum la patru ace. Noi, tot cu blugi. Nu-i nimic, ne-am zis linistiti, citind un capitol din Etica lui Spinoza.
Apoi vecinul a aparut deodata intr-un Megane argintiu. Noi n-aveam nici bicicleta, dar l-am dispretuit citind din Phaidon al lui Platon.

Mai tarziu, vecinul a schimbat Meganul pe Mertan. Nu ne-a pasat, caci si noi il schimbaseram deja pe Platon cu Aristotel.
Si-a luat si un 4x4, cel mai mare de pe strada. Noi l-am luat pe Marcus Aurelius, care ne-a facut sa zambim impacati.
A mai trecut o vreme si vecinul si-a luat nevasta noua: blonda, frumoasa, tanara. Noi, tot cu cea veche, dar am luat Evanghelia dupa Ioan.
Vecinul si-a imbracat soata cu o garderoba intreaga si cu blanuri, basca bijuteriile. Noi ne-am imbracat spiritul citind din Eclesiast.

In fine, vecinul s-a mutat intr-o vila la sosea cu gard mare, bodigarzi si piscina. Am rezistat si de data aceasta eroic, citind Richard III.
A urmat o a doua vila - la munte. Dupa ce am vazut-o, ne-am consolat cu Macbeth.
O a treia, la mare: am recurs la Invierea lui Tolstoi, al carei efect l-am consolidat cu Ghilgames, Ghandi si Declaratia de iubire a lui Liiceanu. Ne-am simtit cu mult mai bine.
L-au dat la televizor la o emisiune foarte populara. Ne-am stapanit emotia cu o portie de Caragiale.
L-au dat a doua oara cu mare succes: am fi suferit daca nu ne-ar fi ajutat Ananda Coomaraswamy, Cartea lui Iov si Cazul Wagner al lui Nietzsche.
Asa a trecut ceva mai mult timp... Vecinul isi lua case, masini, iahturi, femei.
Noi raspundeam cu Balzac, Thomas Mann, Hegel,Berdiaev.
Lupta era stransa, dar echilibrata.

In sfarsit, intr-o zi l-au aratat cu catuse la maini, umflat de DNA.
Am rasfoit atunci fericiti Apocalipsa. Dar peste vreo doua saptamani, vecinul nostru era eliberat si chiar si-a anuntat candidatura pe listele unui partid majoritar.
Scarbiti, ne-am uitat in biblioteca. N-am mai vazut nimic. Ne-am uitat pentru a doua oara. Nu ne-a venit sa credem. Pentru a treia oara ne-am uitat cu atentie.
Acelasi rezultat: citiseram toate cartile.
Si atunci ne-a cuprins invidia...
Popor roman, nu te-ai saturat sa stai pe locul mortului si sa fii condus de toti tampiti !

Dan Puric

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
Umorul lui Woody Allen
« Reply #8 on: September 09, 2011, 02:20:29 PM »
Umorul lui Woody Allen !  O0

Felicitari pentru auto-ironia dusa la superlativ, semn al unui spirit cu adevarat evoluat!

- Am niste copii superbi. Slava domnului ca m-a inselat nevasta-mea...

- Pina la noaptea nuntii, nevasta-mea se temea de intuneric. Dupa asta m-a vazut pe mine gol si de atunci se teme si pe lumina...

- Nevasta mea este cea mai neispravita bucatareasa. Noi ne spunem rugaciunea intotdeauna dupa cina...

- Odata cineva ne-a furat masina. Mi-am intrebat nevasta daca a vazut cumva cum aratau hotii. Mi-a raspuns ca nu, dar a notat numarul masinii...

- Intr-o zi, mi-am sunat sotia si i-am declarat: Draga mea, ma gindeam la tine si m-a lovit brusc o pofta nebuna de amor. La care ea a intrebat: Dar cine-i la telefon?

- I-am spus dentistului meu ca mi s-au  ingalbenit dintii. Sfatul lui a fost sa-i asortez cu o cravata maro...

- Azi e o zi absolut nefasta. M-am sculat de dimineata, am luat camasa si i s-au rupt doi nasturi. Am pus mina pe servieta, i s-a rupt minerul. Acum ma tem sa mai merg la WC...

- I-am spus psihiatrului meu ca sint trist, intrucit pe mine toata lumea ma detesta. Mi-a raspuns sa nu fiu penibil, deoarece nici nu m-am intilnit inca cu toata lumea...

- Cind eram copil parintii mei se mutau adesea dintr-o casa in alta, dar eu i-am gasit de fiecare data...

- Eu si sotia mea  am trait fericiti 20 de ani. Apoi ne-am intilnit unul pe altul...

- M-am dus la psihiatrul meu si i-am povestit: Doctore, in fiecare dimineata cind ma uit in oglinda ma apuca brusc o senzatie cumplita de voma.Ce crezi ca am?
Mi-a raspuns:
Nu stiu, dar cu vederea...cert stai impecabil!

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
Anunt ENEL
« Reply #9 on: September 09, 2011, 02:36:59 PM »
Anunt ENEL !   :o

Pentru toti cei care sunt nemultumiti de cresterea pretului la energia electrica in anul 2011, iata si raspunsul celor de la ENEL,

Stimate consumator,
Va facem cunoscut faptul ca intelegem supararea dv. in legatura cu recenta crestere de preturi. Dar, trebuie subliniat faptul ca in timp ce cresterea preturilor a fost decizia noastra, a fi suparat este decizia dv.
Noi suntem o companie mare, asa ca veti plati ceea ce va spunem noi sa platiti. Este decizia noastra si este lege...
Aceasta nu este alegerea dv.
Noi avem puterea, dv. aveti nevoie de putere (electrica).
Ce pacat ! Nasol sa fim in pielea dv.
Am atasat o mica fotografie ca sa va ajutam sa intelegeti raspunsul nostru.
Va dorim o zi buna si continuati sa fiti buni platnici ai facturilor noastre!
ENEL

PS: Cind guvernul a inceput sa vinda/privatizeze ramurile economice strategice ale tarii s-a procedat de fapt la aservirea tarii/populatiei la cheremul marilor capitaluri.
Guvernul ar fi vindut si populatia, dar cei valorosi au plecat iar pe cei ramasi nu-i cumpara nimeni doar ii exploateaza.

Sursa: e-mail
« Last Edit: September 09, 2011, 02:40:33 PM by Pamico »

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
La femme et Dominique
« Reply #10 on: September 09, 2011, 03:01:48 PM »
La femme et Dominique !

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
« Reply #11 on: September 13, 2011, 12:22:54 PM »
- Daca într-adev?r dori?i ca numele dumneavoastra s? apara în ziar, cititi-l traversand strada!

- Femeile se indragostesc de ce aud, barbatii de ce vad... de aceea femeile se machiaza si barbatii mint...

- Am fost ieri dimineata la restaurant si dintr-odata am realizat cu disperare nevoia de a elimina niste gaze. 
Muzica era foarte tare, asa ca am potrivit gazele cu ritmul muzicii.
Dupa cateva melodii, am inceput sa ma simt mai bine. Mi-am terminat cafeaua, si am observat ca toata lumea se uita la mine...
Apoi mi-am amintit brusc ca ascultam muzica la iPod...

- Nevasta e ca matematica, pur ?i simplu nu poate fi contrazis?.

- Într-un mare ora?, are loc important? întâlnire dintre diferi?i ?efi de state. La o intersec?ie, ma?inile pre?edin?ilor SUA, Rusiei ?i României se ciocnesc. Ace?tia coboar? din ma?ini ?i încearc? s? rezolve problema:
Obama :- Sorry!
Putin:- Sorry too!
Basescu:- Sorry three!

- Un parlamentar iese agale din sala de ?edin?e ?i se întâlne?te cu un coleg din opozi?ie care se plimb? pe hol ?i-l întreab? ?optit:
- Nici tu n-ai somn?

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
« Reply #12 on: September 13, 2011, 03:16:20 PM »
Intrebari si raspunsuri !

I. Ce este mai valoros decat laptele matern?
R. Ambalajul ... acestuia

I. Cum e mai bine sa mori: de sifilis sau de dizenterie?
R. Mai bine sa mori ca un barbat, decat ca un cacat.

I. Cum au spart chinezii site-ul Pentagonului ?
R. Fiecare a incercat cate o parola.

I. Este adevarat ca impotenta se poate trata cu lapte ?
R. Da, daca in ceasca cu lapte se pun si doua linguri cu ghips.

I. De ce sunt atatia barbati cracanati ?
R. Lucrurile fara importanta sunt puse intre paranteze.

I.. Cum se numeste un barbat inteligent, sensibil si frumos ?
R. Un zvon.

I. Ce imbatraneste prima oara la un barbat ?
R. Nevasta

I. De cate feluri sunt femeile?
R. Femeile sunt de trei feluri:
- cele cuminti - care se culca numai cu unul,
- curvele - care se culca cu toti si
- curva dracului, se culca cu toti, numai cu mine nu!

I. In cate grupe se impart femeile?
R. Femeile se impart in trei grupe:
- elastice (se intind cat tine patul).
- supraelastice (se intind si prin alte paturi)..
- credincioase (se intind pana la Dumnezeu ).

I.. Cum clasifica femeile penisurile?
R. In viziunea femeilor, penisurile se clasifica astfel:
- in ordine descrescatoare: mica, foarte mica si ce-i aia.
- in ordine crescatoare: mare, foarte mare si NORMALA.

I. De ce iau politistii salariu?
R. Pentru ca prostia se plateste.

I. Care este avantajul de a face sex in grup?
R. Daca ai ceva treaba, poti sa pleci.

I. Care este deosebirea intre porumbel si cocosel ?
R. Porumbelul este pasarica pacii, iar cocoselul este pacea pasaricii.

I. Care este diferenta dintre un politician si un iluzionist?
R.Ultimul recunoaste ca foloseste tot felul de trucuri.

I. Cum transformi un pentagon in patrat?
R. Aplici teorema lui bin Laden.

I. Ce spune spermatozoidul care fuge dupa un ovul ?
R. Daca te prind, om te fac !

I. Care este dezavantajul unei lupe ?
R. Mareste, dar nu intareste !

I. De ce nu creste populatia Romaniei ?
R. Pentru ca mancam neregulat si regulam nemancati.

I... E adevarat ca barbatii impotenti traiesc mult ?
R. Da, dar degeaba.

I. Care este melodia indragita a homosexualilor ?
R. O fata mai gasesti, dar un prieten, ba!

I. Prin ce se deosebeste sexul frantzuzesc de cel romanesc ?
R.. Francezii fac sex fara lenjeria de corp, iar romanii fara lenjeria de
pat.

I.. In cate categorii se impart femeile?
R. Frumoase, destepte si majoritatea.

I. Care este, in zilele noastre, cea mai obisnuita formula de cerere in casatorie?
R.. Dumnezeule, sa nu-mi spui ca ai ramas insarcinata ...

I. Ce au in comun un trenulet electric si sanii unei femei?
R. Au fost create initial pentru copii, dar tot barbatii se joaca mai mult cu ele.

I. De ce prefera barbatii sa se insoare cu virgine?
R. Pentru ca nu suporta comparatiile.

I. Cum se cheama un barbat inteligent in America ?
R. Turist.

I. De ce a creat Dumnezeu barbatul?
R. Pentru ca vibratorul nu poate sa aduca bani acasa..

I. Care este asemanarea dintre un barbat si un storcator de fructe?
R. Ai nevoie de el, dar nu esti sigura pentru ce.

I. Care este definitia unei seri romantice pentru un barbat?
R. Sex.

I. Cand e singurul moment cand un barbat se gandeste la o cina cu lumanare
pe masa?
R. Cand se ia curentul.
I. Cum se numeste un barbat caruia ii lipseste 90% din creier?
R. Castrat.

I. Care este diferenta dintre o repriza de fotbal si un preludiu?
R. Prima dureaza sigur 45 de minute.

I. Care este diferenta dintre o amanta si o sotie?
R. 30 de kilograme.

I. Care este diferenta dintre un amant si un sot?
R. 30 - 45 de minute.

I. Care este asemanarea dintre o masina noua si un sot?
R. Ambele functioneaza bine doar in primul an.

I. Care este diferenta intre femeie si prosop?
R. La prosop cauti partile uscate, la femei pe cele ude.

I. La ce este mai usor sa renunti: la vin sau la femei?
R. Depinde de vechime.

I. De ce au uraganele nume de femei?
R. Pentru ca vin umede si salbatice si pleaca cu casa si masina.

I. Care este diferenta dintre un frigider si un wc?
R. In frigider ouale stau asezate, in wc stau atarnate!
« Last Edit: September 13, 2011, 04:16:46 PM by Pamico »

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
« Reply #13 on: September 13, 2011, 04:11:43 PM »
Diferente de mentalitate   :)

Reprezentantii mai multor natiuni se intalnesc intr-un restaurant.

Toti au cerut cate un pahar de vin, dar cand au adus vinul, in fiecare pahar era o musca.

Neamtul a cerut alt vin in acelasi pahar.

Englezul - vin nou in pahar nou.

Finlandezul a scos musca si a baut vinul.

Rusul a baut vinul cu tot cu musca.

Chinezul a mancat musca, dar nu a baut vinul.

Evreul a prins musca si a vandut-o chinezului.

Romanul a baut trei sferturi de pahar si a cerut sa-i fie schimbat.   

Norvegianul a prins musca si s-a dus la pescuit.

Irlandezul a maruntit musca si i-a trimis paharul englezului.

Americanul a inceput proces impotriva restaurantului si a cerut 5 mil dolari daune morale.

Scotianul a prins musca de gat si a zis: Chiar acum sa scuipi tot ce ai baut.

Offline Pamico

• Administrator
  • Membru Erou
Andropauza este mult mai distractiva decat menopauza....
« Reply #14 on: September 16, 2011, 06:52:23 PM »
Andropauza este mult mai distractiva decat menopauza....  ;D

A te marita cu un barbat divortat este o datorie ecologica. Intr-o lume in care sunt mai multe femei decat barbati, barbatii trebuie neaparat folositi de mai multe ori.

Nu incerca sa inveti un barbat, in public, sa faca sau sa spuna ceva. Sfaturile trebuie date acasa. In public, el trebuie sa stie tot.

Dupa modul in care un barbat se uita in oglinda poti sa deduci daca mai tine si la altceva decat la el.

Barbatii accepta complimentele mult mai usor decat femeile.
De exemplu: "Costica, arati foarte bine azi".
Costica: "Multumesc".
Invers: "Maria, arati foarte bine."
Maria: "Da? Probabil din cauza luminii."

Femeile iau toaletele altor femei mult mai in serios decat o fac barbatii. N-o sa auzi niciodata un barbat la o petrecere zicand: "O, Dumnezeule, mai e cineva imbracat in costum gri!"

Barbatii au un mod ciudat de a fi sensibili.

Barbatilor nu le place sa piarda.

Barbatii sunt destul de curajosi sa mearga la razboi, dar nu atat de curajosi incat sa accepte sa faca o injectie.

Barbatii care asculta muzica clasica nu prea scuipa.

Cand se uita le meciuri, barbatii isi inchipuie ca, daca se concentreaza, isi ajuta echipa favorita. Daca vrei sa-ti acorde atentie, nu te atasa de un barbat inaintea unor meciuri de campionat european sau mondial.

Daca un barbat gateste pentru tine mai mult decat un fel de mancare, precis are intentii serioase.

Toti barbatii detesta sa li se spuna "Trebuie sa vorbim despre noi". Aceste cinci cuvinte ii baga in toti dracii.

Nu te ingrijora daca un barbat spune "Te sun eu" si nu suna. Poti sa fii sigura ca n-a uitat, nu ti-a pierdut numarul, n-a murit. Pur si simplu n-a vrut sa te sune.

E o problema daca vrei sa scapi de un barbat fara sa-l ranesti. Expresii ca "iesi afara" sau "nu vreau sa te mai vad" nu fac decat sa te oblige sa-i dai explicatii ca sa scapi de el. Incearca sa-i spui "Te iubesc, vreau sa ma marit cu tine, vreau sa avem copii". Va pleca fara sa ceara explicatii.

Cand o femeie incearca o rochie care ii este stramta, se gandeste ca s-a ingrasat. Cand un barbat incearca niste haine care sunt stramte, se gandeste ca au intrat la apa.

Andropauza este mult mai distractiva decat menopauza. La momentul menopauzei femeia se ingrasa si se deprima, pe cand barbatii incep sa agate fete tinere si sa cheltuiasca.

Barbatii uita tot!

Femeile isi amintesc tot...   :o

Sursa: din ciclul "venite pe e-mail"