Anunturi Vanzari - Bazar > Diverse

Vand aparate foto de colectie

(1/1)

johnyBOY:
PENTAX ME SUPER cu obiectiv SMC PENTAX- M 1: 1. 7 50mm. Armeaza/ declanseaza, merge modul B, merge modul M, interiorul este foarte curat. Exponometru functioneaza. Obiectiv curat, diafragma si focus merg usor. Pret: 250 lei.

CHINON CE- 3 MEMOTRON+obiectiv CHINON Multi Coated 135mm F2. 8. Armeaza, declanseaza. Estetic ok. Negru. Montura M42. Obiectivul curat si merge foarte bine. Are parasolar integrat. Blitz NATIONAL PE- 3066G, stare estetica buna. Nu cunosc daca este defect sau doar trebuie curatat. Avea baterii in el cand l- am cumparat si contactele sunt usor corodate. Pret: 170 lei.

ZECA, fabricata de Zeh Kamerawerk, format 9x12, cu lentila Radionar Anastigmat 6. 3/ 13. 5cm. Un burduf cu placi. Mecanic este in stare de functionare, estetic arata bine ptr cei 75 de ani pe care ii are (este din 1937) dar sticla mata din spate nu mai este (l- am cumparat cu ea sparta). Pret 250 lei.

WELTA WELTIX, din 1935, un aparat foto cu burduf, foarte rar, pe film de 35mm. Se vede varsta aparatului, are urme de uzura (este fabricat din foaie de otel si a aparut rugina pe alocuri), este functional (armeaza, declanseaza cu ajutorul unui cablu declansator caci are butonul de declansare lipsa, timpii cred ca sunt putin intarziati), are etui care necesita reparatii (descusut). Pret 120 lei.

KIEV 4, etui, stare estetica buna, obiectiv curat. Nu are capacul de la celula de seleniu. Nu cunosc starea de functionare. Pret 150 lei.

ALTISSA ALTIX N, obiectiv detasabil 2. 8/ 50 CARL ZEISS JENA. Nu ii merge exponometrul (e pe celula de seleniu) si nu merg timpii. Pret 200 lei.

NALCOM TL, camera video pe 8mm, model SYNCHRO ZOOM SUPER 184x, 1967, fabricata in JAPONIA de Shinsei Optical. Curata la interior. Exteriorul prezinta zgarieturi. Are lentila SHINKOR ZOOM LENS 1: 1. 8 F=8. 5- 35mm, curata. Are lipsa o parghie micuta cu ajutorul careia se face trecerea de pe TELE pe WIDE. I- am pus baterii (merge cu 4xAA) si pot spune ca merge zoom- ul electric. Altceva nu stiu daca si cum merge la ea. Pret 60 lei.

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View