Categorie General > Sport international

Programul Campionatului Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia - FIFA WORLD CUP 2014

(1/1)

Pamico:


Numaratoarea inversa a inceput! Mai sunt doar cateva zile pana cand cea mai importanta competitie sportiva a anului 2014, Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia va lua startul. Deschiderea oficiala va avea loc pe data de 12 iunie pe stadionul Arena Corinthians din Sao Paulo la ora locala 17 - 23 ora Romaniei, cu meciul dintre Brazilia si Croatia.
Meciurile WORLD CUP 2014 pot fi urmarite la TVR 1, TVR 2, TVR HD si pe TVR+.



Iata mai jos programul FIFA WORLD CUP 2014 - ora Romaniei



Program Grupa A
Brazilia, Croatia, Mexic, Camerun

12 iunie, ora 23.00, Sao Paulo: Brazilia – Croatia

13 iunie, ora 19.00, Natal: Mexic – Camerun

17 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Brazilia – Mexic

19 iunie, ora 01.00, Manaus: Camerun – Croatia

23 iunie, ora 23.00, Recife: Croatia – Mexic

23 iunie, ora 23.00, Brasilia: Camerun – Brazilia

Program Grupa B
Spania, Olanda, Chile, Australia

13 iunie, ora 22.00, Salvador: Spania – Olanda

14 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Chile – Australia

18 iunie, ora 19.00, Porto Alegre: Australia – Olanda

18 iunie, ora 22.00, Rio de Janeiro: Spania – Chile

23 iunie, ora 19.00, Curitiba: Australia – Spania

23 iunie, ora 19.00, Sao Paulo: Olanda – Chile

Program Grupa C
Columbia, Grecia, Coasta de Fildes, Japonia

14 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Columbia – Grecia

15 iunie, ora 04.00, Recife: Coasta de Fildeş – Japonia

19 iunie, ora 19.00, Brasilia: Columbia – Coasta de Fildes

20 iunie, ora 01.00, Natal: Japonia – Grecia

24 iunie, ora 23.00, Cuiaba: Japonia – Columbia

24 iunie, ora 23.00, Fortaleza: Grecia – Coasta de Fildes

Program Grupa D
Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia

14 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Uruguay – Costa Rica

15 iunie, ora 01.00, Manaus: Anglia – Italia

19 iunie, ora 22.00, Sao Paulo: Uruguay – Anglia

20 iunie, ora 19.00, Recife: Italia – Costa Rica

24 iunie, ora 19.00, Natal: Italia – Uruguay

24 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Costa Rica – Anglia

Program Grupa E
Elvetia, Ecuador, Franta, Honduras

15 iunie, ora 19.00, Brasilia: Elveţia – Ecuador

15 iunie, ora 22.00, Porto Alegre: Franta – Honduras

20 iunie, ora 22.00, Salvador: Elvetia – Franta

21 iunie, ora 01.00, Curitiba: Honduras – Ecuador

25 iunie, ora 23.00, Manaus: Honduras – Elvetia

25 iunie, ora 23.00, Rio de Janeiro: Ecuador – Franta

Program Grupa F
Argentina, Bosnia Hertegovina, Iran, Nigeria

16 iunie, ora 01.00, Rio de Janeiro: Argentina – Bosnia Hertegovina

16 iunie, ora 22.00, Curitiba: Iran – Nigeria

21 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Argentina – Iran

22 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Nigeria – Bosnia Hertegovina

25 iunie, ora 19.00, Porto Alegre: Nigeria – Argentina

25 iunie, ora 19.00, Salvador: Bosnia Hertegovina – Iran

Program Grupa G
Germania, Portugalia, Ghana, SUA

16 iunie, ora 19.00, Salvador: Germania – Portugalia

17 iunie, ora 01.00, Natal: Ghana – SUA

21 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Germania – Ghana

23 iunie, ora 01.00, Manaus: SUA – Portugalia

26 iunie, ora 19.00, Recife: SUA – Germania

26 iunie, ora 19.00, Brasilia: Portugalia – Ghana

Program Grupa H
Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud

17 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Belgia – Algeria

18 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Rusia – Coreea de Sud

22 iunie, ora 19.00, Rio de Janeiro: Belgia – Rusia

22 iunie, ora 22.00, Porto Alegre: Coreea de Sud – Algeria

26 iunie, ora 23.00, Sao Paulo: Coreea de Sud – Belgia

26 iunie, ora 23.00, Curitiba: Algeria – Rusia

Program optimi Cupa Mondiala 2014

1)    28 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: 1A – 2B

2)    28 iunie, ora 23.00, Rio de Janeiro: 1C – 2D

3)    29 iunie, ora 19.00, Fortaleza: 1B – 2A

4)    29 iunie, ora 23.00, Recife: 1D – 2C

5)    30 iunie, ora 19.00, Brasilia: 1E – 2F

6)    30 iunie, ora 23.00, Porto Alegre: 1G – 2H

7)    1 iulie, ora 19.00, Sao Paulo: 1F – 2E

8)    1 iulie, ora 23.00, Salvador: 1H – 2G

Program sferturi de finala Cupa Mondiala 2014

1)    4 iulie, ora 19.00, Rio de Janeiro: 1E sau 2F – 1G sau 2H

2)    4 iulie, ora 23.00, Fortaleza: 1A sau 2B – 1C sau 2D

3)    5 iulie, ora 19.00, Brasilia: 1B sau 2A – 1D sau 2C

4)    5 iulie, ora 23.00, Salvador: 1F sau 2E – 1H sau 2G

Program semifinale Campionatul Mondial de Fotbal 2014

1)    8 iulie, ora 23.00, Belo Horizonte: castigatoare sfert 1 – castigatoare sfert 2

2)    9 iulie, ora 23.00, Sao Paulo: castigatoare sfert 3 – castigatoare sfert 4

Program finala Brazilia 2014

Finala mica
12 iulie, ora 23.00, Brasilia: invinsa semifinala 1 – invinsa semifinala 2

Finala mare
13 iulie, ora 22.00, Rio de Janeiro: invingatoare semifinala 1 – invingatoare semifinala 2

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View