Hardware > Depanari Hardware si Software

schimbare tastatura laptop asus

(1/1)

DragneRobert:
Tocmai mi-a facut cineva o bucurie si mi-a varsat ceva :wallbash: pe laptop. Asa ca doar jumatate de taste mai functioneaza, insa cateva din cele care functioneaza au ramas blocate, deci face un zgomot la deschidere si daca vreau sa scriu ceva imi apare o litera incontinuu pana reusesc sa o opresc.
Mi-as lua tastatura noua (pe usb) sa-l mai folosesc o perioada, insa nu stiu daca se opreste asta a laptopului cumva. Ca degeaba imi pun alta tastatura daca el tot scrie anumite litere in continuu cu asta. Prin Bios m-am uitat si n-am gasit nimic. Mai are rost sa-mi iau tastatura si sa incerc?
Oricum deja studiez oferta de laptopuri noi, asa ca n-as mai cheltui aiurea pe o tastatura daca nu functioneaza solutia. (nu radeti ca am fost la un magazin si erau suficient de scumpe tastaturile pe usb). Asus G73 este laptop-ul.

Pamico:
You are not allowed to view links. Register or LoginTocmai mi-a facut cineva o bucurie si mi-a varsat ceva :wallbash: pe laptop. Asa ca doar jumatate de taste mai functioneaza, insa cateva din cele care functioneaza au ramas blocate, deci face un zgomot la deschidere si daca vreau sa scriu ceva imi apare o litera incontinuu pana reusesc sa o opresc.
Mi-as lua tastatura noua (pe usb) sa-l mai folosesc o perioada, insa nu stiu daca se opreste asta a laptopului cumva. Ca degeaba imi pun alta tastatura daca el tot scrie anumite litere in continuu cu asta. Prin Bios m-am uitat si n-am gasit nimic. Mai are rost sa-mi iau tastatura si sa incerc?
Oricum deja studiez oferta de laptopuri noi, asa ca n-as mai cheltui aiurea pe o tastatura daca nu functioneaza solutia. (nu radeti ca am fost la un magazin si erau suficient de scumpe tastaturile pe usb). Asus G73 este laptop-ul.

--- End quote ---

:( Pacat de laptop! Da, asta e solutia ieftina, tastatura externa! Solutia scumpa, inlocuirea ei! Nu stiu cat costa, dar te poti interesa. Cred ca se duce spre 250 lei. Ca sa nu te mai streseze, trebuie scoasa mufa de la ea! Si pusa o tastatura pe USB! Cauti pe net si vezi cum se scoate tastatura, ii scoti mufa (e o panglica) cu mare atentie, dupa care o pui la loc! Si cam asta e!
Succes!

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version
Mobile View